04.08.2020
Honda CR-V Hybrid

Honda CR-V Hybrid

Акція Автомобіль року в Україні autoroku.ua продовжує огляд новинок. І зараз ми пропонуємо огляд потенційного учасника Honda CR-V з акцентом на версію Hybrid.

 

Модель CR-V з’явилась в модифікації Hybrid. І повірте, це не просто “ще один гібрид”. В нього є свій секрет. Та про це трохи згодом.

 

Салон

Інтер’єр CR-V має кілька ключових особливостей, що є в усіх поколіннях моделі: ергономічне місце водія, пласка підлога біля другого ряду сидінь, місткий багажник. Нинішня генерація моделі цілком відповідає цим критеріям.

Комбінація приладів стала повністю віртуальною. Датчики рівня палива та температури двигуна, які в бензинової версії були “стрілковими” поступились місцем парі екранів.

Цікаво що інтер’єр авто з бензиновим двигуном, та гібридної версії відрізняється дизайном селектору КП. Якщо в бензинового авто є традиційний селектор режимів КП, то в гібридного авто його замінив блок кнопок.

Головний пристрій мультимедійної системи легко інтегрується з мобільними пристроями за допомогою Apple Car Play та Android Auto.

Двигун та КП

А тепер до найцікавішого – як влаштована гібридна система Honda intelligent Multi Mode Drive technology (i-MMD). На ринку вже досить “м’яких” гібридів із стартер-генераторами, звичайних гібридів де бензиновий двигун працює в парі з електричним двигуном та навіть плагін-гібридів. Але в Honda силовий агрегат цілком особливий. Чим саме? Розберемось!

Силовий агрегат  Honda i-MMD складається з електродвигуна та бензинового мотора 2.0 i-VTEC, що працює за циклом Аткінсона. Це означає що в нього за рахунок пізнього закриття впускних клапанів зменшуються насосні втрати в двигуні. За рахунок цього двигун працює значно ефективніше на низьких та середніх  обертах за звичайні двигуни, що працюють за циклом Отто. Але це не новина. Багато гібридів також використовують двигуни, що працюють за циклом Аткінсона.

Трансмісія в CR-V Hybrid це варіатор e-CVT, що виконує роль центру керування потоками тяги. В КП знаходяться тяговий електричний двигун потужністю 184 к.с. та мотор-генератор. Хитрість в тому, що в гібридній силовій установці бензиновий двигун практично весь час не має зв’язку з колесами, а виконує роль приводу для генератора.

І саме в цьому ключова перевага Honda i-MMD. Слабке місце всіх гібридів у тому, що вони економічні в місті, та при русі  на трасі їх апетит практично такий же як в звичайних бензинових авто. А ось в CR-V Hybrid за рахунок використання електричної тяги практично в усіх режимах, навіть на трасі, вдалось досягти практично таких же низьких показників витрат пального, як і в місті. Наприклад в передньоприводної гібридної версії в міському режимі витрати пального 5,0 л/100 км, а за містом – 5,4 л/100 км. Самі хондівці звуть CR-V Hybrid електромобілем, що ніколи не розряджається.

Бензиновий двигун все ж іноді вмикається на передачу тяги до коліс. Але трапляється це лише при русі з рівною швидкістю та сталим навантаженням в діапазоні швидкостей орієнтовно 80-120 км/год.

Гібридна система має кілька режимів, що власне міститься і в назві intelligent Multi Mode Drive, тобто розумний багаторежимний привід. Водій самостійно може обрати звичайний гібридний режим руху коли усім відає автоматика, натиснувши кнопку D. Є також режим EV – рух виключно на електротязі. В ньому авто рухається виключно на енергії батареї і не вмикає ДВЗ. Та зважаючи на невеликий об’єм батареї в такому режимі можна проїхати біля 2 км. Потім увімкнеться бензиновий двигун для підзарядки батареї. Для динамічної їзди можна обрати режим Sport, в якому реакція гібридної системи на натискання педалі акселератора стає більш стрімкою. Натомість, якщо хочеться їхати якомога економічніше, то можна обрати режим ECON в якому реакції системи навпаки згладжуються і стають плавними.

Якщо в бензинового авто підрульові пелюстки відповідають за перемикання швидкостей, то в гібридного авто з їх допомогою регулюється ступінь інтенсивності рекуперації. Що більша ступінь рекуперації, то більше при відпусканні педалі газу вмикається генератор та вповільнює авто, частково виконуючи функцію управління авто однією педаллю.

Привід і підвіска

Бензинова версія CR-V 1.5 Turbo в Україні пропонується лише у виконанні з повним приводом та варіатором, а ось гібридна версія має як передньопривідну так і версію з повним приводом. Цікаво і те, що Honda зберегла класичну систему розподілення тяги по осях, яка практично ідентична в бензинової та гібридної версій. Тобто на задні колеса тяга передається як і в бензинового авто – за допомогою розподільної коробки та кардану. Тоді як в гібридів-конкурентів часто задня вісь приводиться окремим електродвигуном.

Хондівська система приводу продиктована тим, що електродвигун в гібриді один, а в разі використання електроприводу задньої осі потрібно було б встановити окремий тяговий електродвигун. Це додаткова вага, що можливо і не компенсувала б відсутність кардану. До того ж для двигуна потрібне місце на задній осі, а в CR-V в низу багажного відсіку встановлено батарею гібриної системи.

Системи допомоги і безпеки

Важливою перевагою Honda CR-V можна назвати те, що як бензинова так і гібридна версії незалежно від рівня комплектації за замовчуванням оснащені комплексом систем безпеки Honda Sensing. За допомогою активного радару та ряду сенсорів CR-V здатен самостійно гальмувати для запобігання або зниження наслідків зіткнення, слідкувати за дорожньою розміткою та утримувати авто в смузі руху, автоматично знижувати швидкість на трасі перед авто, що рухається попереду та відновити задану швидкість коли перепона зникне.

Також, у світлі автоматичної фотофіксації порушень ПДР, приємна фукція розпізнавання дорожніх знаків та автоматичного зниження швидкості до дозволеної.  А в щільному трафіку авто здатне рухатись на малих швидкостях в напів автономному режимі з автоматичною повною запинкою. В темний час зручно що LED-система освітлення здатна автоматично перемикати світло з ближнього на дальнє і навпаки. А на додаток система моніторингу “сліпих зон” дзеркал допоможе не тільки на дорозі, але і при виїзді заднім ходом з парковки і наявності рухомих об’єктів позаду.

Ціна

Вартість Honda CR-V Hybrid коштує практично на рівні топової 1,5 Turbo. Honda CR-V Hybrid в “середній” комплектації Executive, яка є стартовою для гібрида, та передньопривідному виконанні коштує 1 162 900 грн. У топовій версії Prestige модель CR-V Hybrid обійдеться в 1 301 900 грн.

 

Як ви вважаєте, які шанси в цієї новинки в АвтоРоку 2021? Залишайте ваші коментарі на facebook.com/autoroku

Тип кузова Універсал
Дверей/місць 5/5
Габарити Д/Ш/В, мм 4600/2117/1689
Колісна база, мм 2663
Об’єм багажника, л 497/1064

Двигун i-MMD
Тип бенз. за циклом Аткінсона + електро
Об’єм, л 2,0
Потужність, к.с. 145 + 184
Крутний момент, Нм 175 + 315

Інші новинки 2020-2021

Сайт використовує cookie файли для зручності сервісу та відображення інформації. Залишаючись на сайті, ви погоджуєтесь з правилами використання cookie файлів і політикою конфіденційності.